Пирятинський заклад дошкільної освіти "Пролісок"

Сторінка медичної сестри

Рекомендації для батьків щодо профілактики ринітів у дітей.

Не слід ставитися до риніту як до легкого захворювання, оскільки він може призвести до серйозних порушень в організмі дитини. Щоб запобігти риніту, скористайтесь наведеними нижче рекомендаціями.

1. Уникайте коливань температури, що є основним чинником виникнення риніту. Для цього:

-одягайте дитину відповідно до погоди, збираючись на прогулянку;

- уникайте тривалого перебування дитини біля кондиціонера;

- не допускайте вживання дитиною холодних напоїв чи продуктів харчування;

- підтримуйте оптимальний температурний режим на рівні +20…+22 С і вологість повітря- 60-70% у кімнаті де перебуває дитина.

2. Формуйте у дитини навички особистої гігієни:

-прикривати носовичком рот під час кашлю або чхання;

-мити руки після відвідування громадських місць;

- не користуватися чужими предметами побуту, посудом, тощо.

3. Очищуйте та зволожуйте слизову оболонку носової порожнини дитини за допомогою спеціальних розчинів морської солі (краплі чи спрей) двічі на день: перед відвідуванням дошкільного навчального закладу та після повернення з нього.

4. Змащуйте слизову оболонку носової порожнини дитини оксоліновою маззю, що має противовірусний вплив.

5. Потурбуйтеся, щоб раціон харчування дитини був різноманітним та повноцінним. До переліку продуктів харчування мають входити джерела вітамінів С, А, вітамінів групи В, цинку, селену, магнію.

6. Проводьте з дитиною дихальну гімнастику, стимулюйте рефлексогенні зони стоп. Це дасть змогу зміцнити її загальний імунітет.

Пам’ятка для батьків щодо догляду за вухами, очима та носом дитини.

Існує низка гігієнічних процедур, які батьки мають проводити дитині після нічного та денного сну, зокрема, догляд за вухами, очима та носом дошкільника. Перед проведенням кожної з процедур батьки мають ретельно вимити руки з милом.

Догляд за очима дитини.

1. Для догляду за очима дитини використовуйте відвар ромашки або кип’ячену воду та стерильні ватні кульки.
  2. Змочіть ватну кульку в одному з розчинів. Протріть почергово очі дитини від зовнішнього кута ока до перенісся.
  3. Осушіть кожне око сухою стерильною кулькою.

Догляд за носом дитини.

1. Використовуйте вату, стерильне вазелінове масло для догляду за носом дитини або спеціальний назальний аспіратор.
  2. Приготуйте з вати джгутики для кожного носового ходу. Змочіть джгутик у стерильному вазеліновому маслі.
  3. Зафіксуйте лівою рукою голову і носик дитини, а правою рукою обертальними рухами введіть джгутик у носовий хід на 1-1,5 см і одразу обережно виведіть його.
  4. Повторіть маніпуляцію для другого носового ходу.

Догляд за вухами дитини.

1. Використовуйте для догляду за зовнішнім слуховим ходом дошкільника стерильну вату. Приготуйте зі стерильної вати джгутики для кожного вуха. Очищайте кожне вухо дошкільника окремим джгутиком.
  2. Поверніть голову дитини вбік: під час очищення правого вуха- на лівий, лівого вуха- на правий.
  3. Зафіксуйте лівою рукою голову дитини, а правою- обертальними рухами введіть джгутик у зовнішній слуховий прохід і одразу обережно виведіть джгутик.